Gienia zajmuje kolejkę Beni, Grażyna jest dyspozycyjna, ale „w poniedziałki co trzy tygodnie mam paznokcie i fryzjera, więc wtedy nie”, Maria boi się schodzić po schodach, ale do mnie przyjedzie, Danka też chce koniecznie „bo wiele mi nie trzeba, na masaż u ciebie aniołku odłożę”. Hanka wielkich nadziei nie miała, a potem „znowu mam nogi jak dwudziestolatka”. Tosiu śpiewał mi po hawajsku, a Roman jest największym fanem mojego masażu w całym województwie. Tak to idzie z tymi moimi seniorami…

Czasem mam naprawdę dużego pietra, kiedy umawiają się na masaż. Ilość dolegliwości, które skumulowało ich ciało, często mnie przerasta. Niedokrwione nogi, brunatne wybroczyny, napuchnięte kawałki ciała pełne wody, która zastygła i stwardniała, bo nie ma siły płynąć. Nierówno bijące serca, żyły, które zapomniały o zdrowym pulsie. Przykrótkie oddechy i szmery, które przechodzą w hałas. Nerwy pobłądziły po ciele, urywają się w połowie drogi powodując brak czucia a to w stopach, a to w dłoniach. I te stawy powykręcane bólem. Dotykam ich ponad 70 letnich ciał i myślę „no cudu nie będzie, ale pomasuję”.

Mimo że mam momenty niepewności, jak te schorowane ciała zareagują na dość intensywny masaż całego ciała, umawiam kolejne osoby. Każda jedna jest dowodem na to, że warto. Dla nich dzieją się rzeczy niemożliwe. Bo często po dwóch, trzech spotkaniach te nogi w rozmiarze XL wracają do dawnego S, to, co martwe albo brunatne, zamienia się w różowe, tam, gdzie zimno, robi się gorąco. Wraca czucie w stopach i dłoniach. Kolana już nie są do wymiany. Pesel staje się mniej dokuczliwy, a niektórzy mówią, że ostatnio tak się czuli 30 lat temu ?.

Skarbeńku, Serduszko, Aniołku, kochana Aguniu – najczęściej mówią do mnie moje seniorki i seniorzy, więc to dodatkowa dawka puchu w tej robocie ?

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się z innymi!

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino. Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nazywam się Kawula.

Agnieszka Kawula

Jestem jak Bond, James Bond. Moje super moce to hawajski masaż Lomi Fizjo oraz automasaż. Jestem dziewczyną z YouTube’a. Ciągną do mnie jednorożce i kocham cappuccino. Mam najfajniejszego psa terapeutę!

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie Polityka prywatności oraz Regulamin serwisu Google.
Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłki Ci newslettera, a ich administratorem będzie Agnieszka Kawula. Szczegóły: polityka prywatności.

Poruszyło Cię?

Napisz do mnie.

Może Cię również zainteresować

“Nie potrzebuję Cię”. Zdanie, które może zaboleć, jest jednym z najlepszych jakie może paść z ust mojego klienta-pacjenta. Słyszę je coraz częściej, kiedy zbliżamy się do końca spotkań terapii masażem. Kiedyś najbardziej na świecie chciałam...
Nie wiedziałam, że przyczepienie tabliczki na bramę może łączyć w sobie tyle emocji! Po prawie 15 latach praktyki, mam odwagę na takie słowa jak „terapia bólu masażem”. Jestem kompletnie, absolutnie i do odwołania zakochana w...
Kiedy tydzień temu zadzwonił do mnie mężczyzna i zapytał o termin na masaż, od razu odpowiedziałam „może uda się na koniec lutego”. Zanim padła odpowiedź: „ojej, ale nie da się nic zrobić?” usłyszałam ciszę pozbawioną...
Scroll to Top