lomi lomi

Nauka terapeutycznego masażu Lomi Lomi Fizjo

– pierwszy taki kurs grupowy w Polsce

Co wyróżnia mój kurs od innych?

Wszystko. Od podejścia do samego masażu lomi lomi, po sposób uczenia i zarządzania czasem warsztatowym, rozłożenie proporcji techniczno-merytoryczno-terapeutycznych, na materiałach edukacyjnych skończywszy.

Kawula masaż Lomi Lomi

lomi lomi

Na kursie pojawią się goście, moi uczniowie i specjaliści, którzy na co dzień masują lomi lomi, ale też w swojej pracy korzystają z innych wspierających form wspierających powrót ciała do zdrowia. To niezwykła okazja posłuchania i porozmawiania z lomi praktykami, którzy jeszcze nie tak dawno temu byli na początku drogi, a dziś mają swoje własne gabinety i pomagają innym.

Podczas zajęć kursanci pracują w parach, na sobie nawzajem, ale będzie też okazja pomasowania obcych osób, które zgodziły się przyjść i położyć na stole do masażu jako „ciało modelowe”. To szansa wyjścia poza strefę komfortu by sprawdzić się z prawdziwym klientem i jego bólami pod okiem nauczyciela.

Tak samo jak ważna jest technika, tak też niezbędna jest umiejętność rozmowy z klientem, przeprowadzenie wywiadu medycznego przed masażem, wprowadzenia pacjenta w terapię, a także prowadzenia go na każdym etapie spotkań masażowych tak, by czuł się bezpiecznie i spokojnie (zwłaszcza, że będzie doświadczał wielu dyskomfortów związanych z terapią).

Odegramy treningowe scenki rodzajowe i przećwiczymy różne scenariusze przebiegu terapii. Zaangażowane w to będą osoby, które na czas zajęć nas odwiedzą i będą naszymi modelami. Krok po kroku przejdziemy etapy dobrej komunikacji oraz stworzymy poradnik dobrych praktyk.

Każdy z kursantów otrzyma świetnie opracowane materiały edukacyjne, którymi będzie mógł się posiłkować na każdym etapie swojej własnej praktyki.

Lomi Lomi Fizjo to nazwa, która powstała z połączenia hawajskiego Lomi Lomi Nui i fizjoterapii. To masaż, który łączy w sobie hawajską technikę pracy z ciałem oraz precyzję fizjoterapii.
Kurs został opracowany tak, by każdy uczestnik ukończył go z poczuciem, że wie jak samodzielnie poprowadzić terapię bólu masażem Lomi Lomi Fizjo.

W planie zajęć, oprócz nauki samej techniki przewidziane są: ciekawe
prezentacje multimedialne i bloki konkretnej wiedzy oparte o moje własne badanie naukowe, które prowadzę od 2021 roku:

 •  Jak zaczyna zmieniać się ciało poddane serii masaży lomi lomi
 •  Co to znaczy, że „ciało układa się na nowo”
 • Co jako Polacy myślimy o terapii masażem oraz co z tego jest faktem, a co mitem
 •  Praca z „pacjentem bólowym”
 •  Czym i dla kogo jest terapia bólu masażem lomi
 • Od relaksu do terapii – czyli jak mówić o masażu Lomi Lomi Fizjo tak, by klienci chętnie z niego korzystali

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo ten kurs?

Na kursie odnajdą się osoby, które nigdy nie miały doświadczenia z masażem, jak i osoby, które już masują innymi technikami, albo kiedyś robiły kurs lomi lomi, jednak z różnych powodów nie praktykowały, a teraz czują, że mogą już zacząć. Ten kurs to opcja dla osób, które dzięki lomi lomi, chcą pomagać cieszyć się zdrowszym, sprawniejszym ciałem nie tylko przyszłym klientom,   ale też swoim bliskim.

Czego się nauczysz?
 • techniki masażu hawajskiego (co dany ruch „robi” w ciele, dlaczego taka, a nie inna kolejność ruchów)
 • wpływ masażu Lomi Lomi Fizjo na ciało
 •  jak poprowadzić terapię masażem tak, by skutecznie pomóc w bólu, czy
  chorobie
 •  jak rozmawiać z pacjentem przed i po masażu
 • jak dopasować technikę do ciała pacjenta, tak by każdy pacjent czuł się na stole do masażu bezpiecznie i komfortowo
 •  jak pracować własnym ciałem, żeby się nie męczyć
 •  oddechu, koncentracji
 • wyszukiwania napięć w ciele pacjenta
 •  poznasz bhp lomi praktyka oraz poradnik dobrych praktyk w gabinecie masażu
 • nauczysz się techniki automasażu, tak by pomagać sobie samemu i uczyć się anatomii na sobie
Jak trzeba się przygotować do kursu?

Proszę zabrać z sobą wygodne ubranie, które można potłuścić. Resztę zapewniam ja.

Czy 5 dni na naukę wystarczy?

I tak i nie. Tak, żeby nauczyć się techniki oraz teorii pracy z pacjentami. Tak, żeby móc samodzielnie wykonywać masaże. Tak, żeby pomagać ciałom, które do Ciebie przyjdą. Przykładam ogromną uwagę do wykonywanej techniki i każdemu poświęcą tyle czasu, ile będzie potrzeba. Tu nie ma miejsca na zagubienie i rozglądanie się na boki, co robi koleżanka/kolega przy stole obok. Każdy kursant ma wiedzieć jak i dlaczego ma wykonać taki a nie inny ruch.
Spotykamy się przez 5 dni, w godzinach 8-16. Wystarczy jeden „zjazd”, a potem
idziesz w świat, masujesz i zabierasz ludziom niepotrzebne bóle 😉

Cała moja uwaga jest skupiona na Tobie.

Ilość osób w grupie?
Max. 10 osób, pracujemy w parach. Każdy z uczestników zostanie potraktowany indywidualnie, tak by czuł się swobodnie w wykonywanej technice. Na zajęciach pojawią się też moi uczniowie, którzy również będą wsparciem tak, by nikt nie czuł się zagubiony podczas nauki.
Czy wystawiam certyfikat?

Oczywiście i podpisuję się własnym nazwiskiem, że możesz iść i masować. To
duża odpowiedzialność, dlatego zależy mi na tym, żeby każdy opanował technikę tak, by samodzielnie pracować z pacjentami. Możliwe są też wersje certyfikatu po niemiecku i angielsku.

Jaki jest całkowity koszt kursu?

4,600 PLN

Plus koszty zakwaterowania (fajna miejscówka, którą sprawdzili już poprzedni kursanci).

Plus obiad (zamawiam dla nas wspólnie zgodnie z preferencjami z ankiety, rozliczamy na miejscu koszt obiadów za 5 dni to 180zł na osobę (obiad dwudaniowy)

(w cenę wliczone sali: wynajem sali,  materiały edukacyjne, przekąski, owoce, pyszna kawa z ekspresu ciśnieniowego/herbata).

Kurs odbędzie się w miejscu o nazwie Moksir, Aleja Lipowa 3c, Puck

PS Zadatek 600 zł gwarantuje zajecie sobie miejsca, wysyłam dane po zapisie 🙂

Kawula masaż Lomi Lomi

Co trzeba zrobić, żeby się zapisać?

Proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij na kwiatek ;-)). Po wysłaniu formularza, w ciągu kilku godzin wysyłam  potwierdzenie zapisu drogą mailową. W informacji zwrotnej podam numer konta i poproszę o wpłatę bezzwrotnej zaliczki 600zł celem rezerwacji miejsca. O udziale w kursie decyduje kolejność wypełnionych
ankiet oraz wpłat. 

W przypadku, kiedy zabraknie miejsc, wpisuję na listę rezerwową.

Terminy:
26 luty – 1 marca (kurs się odbył)
22-26 kwiecień (kurs się odbył)

Terminy:
23-27 wrzesień (5 wolnych miejsc)
21-25 październik (7 wolnych miejsc)