O mnie
o mnie
Instytut
Dotyku i masażu
Nie tylko Amerykanie mają swoje instytuty badawcze. Od stycznia 2024 roku w Polsce, w Pucku działa Instytut Dotyku i Masażu. Założyłam go ja, Agnieszka Kawula, terapeutka i nauczycielka hawajskiego masażu Lomi Lomi Fizjo.
Od ponad 15 lat masuję i propaguję ideę dobrego dotyku. W ramach Instytutu prowadzę własne badania nad wpływem masażu lomi oraz empatycznego dotyku na człowieka.
Zapraszam też do współpracy innych terapeutów i wspieram ich działania.
Na początku 2024 roku narodził się Wolontariat Dotykowo Masażowy, który coraz prężniej działa w domach seniorów i wszędzie tam, gdzie jest człowiek, który potrzebuje wsparcia masażem oraz empatycznym dotykiem.
Wierzę, że empatyczny dotyk budzi do życia i zbliża ludzi.
- 2021 rok „Masaż, świadomość, potrzeby, oczekiwania”
- 2024 rok „Empatyczny dotyk w chorobie”
- Wrzesień-grudzień 2024 rok - wpływa masażu lomi lomi na zmniejszenie dolegliwości i odczuwanie bólu u kobiet chorujących na endometriozę
- Wolontariat Dotykowo Masażowy
Miejsca, w których działam osobiście i w których odbywa się wolontariat:
- 16.12.2023 rok Ogólopolska konferencja online: "Etyka badań naukowych"
- 05.07. 2024 rok Ogólopolska konferencja online: "Kobiety w nauce, sztuce, biznesie i życiu publicznym"
- 20.07. 2024 rok „III Ogólnopolski Kongres Prawa Medycznego"
- Nagranie z wystąpienia na konferencji „Etyka badań naukowych” - tytuł wystąpienia: "Jak żółtodziób zrobił badanie naukowe i co my z niego wyszło"
- Prezentacja z ogólopolskiej konferencji naukowej "Kobiety w nauce, sztuce, biznesie i życiu publicznym". Zaprezentowałam ją 5ego lipca 2024 roku.
- Podczas „III Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Medycznego” jaki odbył się 20 lipca 2024 roku, opowiadałam o etycznych zagwostkach zawodu masażysty. Zwłaszcza o masowaniu osób, z który mi nie ma już kontaktu logicznego i możliwości porozumienia się.
- Migrena
Celina Fit: Na początku (styczeń - kwiecień 2024 r.) przeprowadziłam badanie, w którym sprawdzałam wpływ terapii czaszkowo-krzyżowej na zmniejszenie bólu migrenowego.
Jedenaście osób otrzymało ode mnie sześć godzinnych sesji terapii czaszkowo-krzyżowej w odstępach dwu-trzy tygodniowych. Zmiany były dokumentowane ankietami wypełnionymi przez uczestników przed, w trakcie i po projekcie.Więcej o Celinie i jej pracy:
(2 wydane raporty)