To takie ważne, żeby czuć się w swoim ciele bezpiecznie. Większość moich pacjentów tego poczucia nie ma, a kiedy jadę do seniorów z wolontariatem dotykowo masażowym, większość nie ufa ciału w ogóle i z trudem chodzi. Układanie się do masażu na swoim łóżku do spania, jest wyzwaniem. Ale działamy i kombinujemy tak, żeby zrobić co się da. Bo chęć przyjęcia masażu jest ogromna.

Dziś przyjechał wyjątkowy stół do masażu. Pierwsze miejsce, w którym zacznie swoją pracę, będzie w Rumi. Bo tam wszystko się zaczęło. Przez prawie 3 miesiące działania, raz w tygodniu (a czasem i więcej), udało się usprawnić kilka seniorek i będą teraz mogły skorzystać z masażu jeszcze bardziej. Przyszły czwartek zapowiada się ciekawie. Już widzę ten szok, niedowierzanie, obawę, ale też radość na widok tak optymistycznego gadżetu 😉.

Kupiliśmy go razem, ze zrzutki jaką założyłam zaledwie wczoraj, a już mamy połowę kwoty za nami! Kiedy zamawiałam stół tydzień temu, miałam obawy: „a po co to, a dopasuję się do tych łóżek, a może jednak przesadzam, kremy do masażu to jedno, ale stół to chyba za dużo”. Olać to. Kupiłam. Bo przecież o to chodzi, żeby było lepiej. Nawet jeśli tylko namiastka tego lepiej. Warto.

Nie żałuję! Stół jest bardzo stabilny, regulowany na kilkanaście sposobów i kiedy myślę o paniach z Białej 6 wiem, że będą zadowolone. To takie ważne, żeby było stabilnie i wygodnie, kiedy Twoje ciało odmawia posłuszeństwa.

Może jeszcze kupię jakieś drzewko cytrynowe albo pomarańczowe? 😉

Każdy i każda z Was, kto wczoraj dorzucił od serca wpłatę, przyczynił się do zakupu tego cudeńka (oraz do kilkudziesięciu innych przedmiotów, olejków, kremów i udogodnień, które od 3 miesięcy niosą dobro innym). Dziękuję i proszę o drugą połowę.

Ja się dopiero rozgrzewam z tym wolontariatem. Kolejne jego etapy już w następnych miesiącach. W końcu to rok mojego wolontariatu 3 razy w tygodniu! (A kto wie, może i dłużej…).

#WolontariatDotykowoMasażowy

Jeśli masujesz i czujesz, że chcesz dołączyć do masowania tych, którzy czasem nawet nie wiedzą, że mogą o taki masaż poprosić, a jak poproszą to otrzymają pomoc darmową, to zapraszam na moją stronę internetową. Mieszkasz w dowolnym miejscu na świecie, ale nie wiesz, jak zacząć ten cały wolontariat, przygotowałam kilka wskazówek. Dotyk łączy.

www.agnieszkakawula.pl/wolontariat

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!