Jak prowadzić badanie, którego jeszcze nikt nie zrobił w dodatku nie będąc pracownikiem naukowym? Trzeba się odważyć i zacząć.

Jak wystąpić na Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Etyka i metody badań naukowych ogólnopolskiej konferencji naukowej „Etyka i metody badań naukowych”? Trzeba się odważyć i wysłać zgłoszenie.

Dwa lata temu zrobiłam pierwszy krok i kompletnie nie wiedziałam w jaką stronę pójdą kolejne. Dwa miesiące temu, z zakamarków Internetu dotarła do mnie informacja o konferencji. W życiu nie pomyślałam, żeby wystąpić w niej w roli prelegentki. Zainteresował mnie temat i kwestie jakie będą na niej poruszane. Dopiero kiedy wczytałam się głębiej, zobaczyłam, że można też zgłosić swoje wystąpienie. Pomyślałam, a dlaczego nie?

Jako osoba nie zrzeszona z żadną uczelnią i prowadząca badania nad wpływem masażu na człowieka z poczuciem pewnej misji, jedynie cichutko liczyłam, że Rada Naukowa z zaciekawieniem spojrzy na prezentację pod tytułem: „Jak żółtodziób zrobił własne badanie naukowe i co mu z niego wyszło”.

Termin nadsyłania abstraktów naukowych minął przedwczoraj. Wczoraj był termin ogłaszania tych, przyjętych. Nie otrzymałam żadnej wiadomości, więc pomyślałam: „Szkoda, będę szukała kolejnych konferencji”. Ale serio, naprawdę szkoda…

Mail przyszedł dziś, o 11:51 tuż po tym, jak skończyłam występy gościnne do podcastu Agaty Dr. Art AGATA NOREK Accident Survivor PTSD & PTG „Chirurgia duszy”, w którym opowiadałam o empatycznym dotyku w czasie choroby i kolejnych etapach moich badań nad masażem i dotykiem.

Wystąpienie konferencyjne za tydzień w sobotę. Czasu na przygotowanie mam mało, ale już mam dość mocno temat poukładany, teraz trzeba nadać mu odpowiednią strukturę i oprawę obrazkową. Jeśli bogowie technologii mnie nie zawiodą, to 16ego grudnia opowiem o wyrywku badań jakie prowadzę i z przyjemnością posłucham innych wystąpień. Już przygotowuję kontenery na te tony inspiracji jakie tego dnia przyjdą wraz z prezentacjami innych prelegentów.

Tymczasem ja i moja różowa teczka z danymi jakie zebrałam z pierwszego etapu badania jesteśmy gotowe do pracy nad wystąpieniem. Ale zanim konferencja, to jeszcze zapraszam na moje wystąpienie na żywo na FB w najbliższą sobotę: Empatyczny dotyk w chorobie podzielę się wstępnymi danymi z kolejnego badania jakie prowadzę 😉 i mam nadzieję, że to będzie inspirujący, sobotni poranek dla tych, którzy zdecydują się godzinę spędzić ze mną. (Nagranie po transmisji mam zamiar zapisać, o ile bogowie Internetu będą łaskawi i pozwolą).

Jeju, ale się cieszę!!! Dla takiego żółtodzioba to naprawdę turbo wydarzenie! Masaż Lomi lomi idzie na ogólnopolską konferencję!!! Zamierzam, mimo ogromnych emocji i rozstroju żołądkowego, zaprezentować badanie i mój ukochany masaż, najlepiej jak potrafię, przystrojona w najpiękniejszy, zdrowy brokat od Ministerstwo Dobrego Mydła.

Jeju, ale się boję!!! I cieszę. I boję. Ale chyba bardziej cieszę 😉

Wysyłam dziś tonę odwagi każdemu kto jej potrzebuje. Warto się odważać. Mimo rozwolnienia 😉.

PS Aktualnie trwa zbieranie danych do ogólnopolskiego badania ankietowego Dotyk w chorobie, a raport z niej zostanie opublikowany do końca marca przyszłego roku. Ankietę możesz wypełnić tu

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!