Sezon ogórkowy i wakacje, czas start! Ale nie w Instytucie Dotyku i Masażu w Pucku. Z nowym miesiącem, ogłaszam nabór do nowego lomi badania.
Zapisy na wrześniową terapię masażem, czas start!
Zespół jajników policystycznych, endometrioza, menopauza, napięcia przedmiesiączkowe – to tylko nazwy dolegliwości za którymi kryją się niewiarygodnie duże ilości tabletek przeciwbólowych, nieprzespane noce, zmieniająca się waga ciała, sińce pod oczami, setki dni zwiniętych w kulkę i to poczucie, że ciało kobiety nie gra do tej samej bramki. Dochodzą do tego często lekceważące komentarze otoczenia i niektórych lekarzy, u których kobiety szukają pomocy. Tak nie musi być. Możemy wspólnie sprawdzić jak bardzo można poprawić komfort naszej kobiecej codzienności, dzięki hawajskiemu masażowi ciała Lomi Lomi Fizjo.
Kiedy dwa lata temu zaczynałam badanie jak terapia masażem Lomi Lomi Fizjo wpływa na człowieka, pierwszy raz odważyłam się dotykać ciał napuchniętych tak mocno, że trudno było znaleźć dla nich ubranie, żeby nie drażniło, obolałych tak, że konieczne były tabletki na sen, żeby choć parę godzin nie czuć nic, wykrzywionych do tego stopnia, że czynności takie jak wysiadanie z samochodu, ubieranie bluzki czy umycie pleców nie było możliwe.
W pierwszej grupie chętnych były też kobiety, które od wielu lat na dwa dni miesiączki musiały brać zwolnienie z pracy. Były panie, które przed wyjściem do biura musiały się czasem dwa razy przebierać, bo uderzenia gorąca były bezlitosne. Pojawiły się kobiety, które miały zatrzymane miesiączki i takie, które miały je bardzo nieregularnie i bolesne. Nie zliczę też litrów wypoconej i wysikanej wody z ciała oraz tego, jak bardzo wpływało to na zmniejszające się „obwody”. Jako terapeutka masażem z roku na rok obserwuję, że problemy hormonalne pojawiają się w coraz młodszym wieku i dotyczą coraz większej liczy kobiet. Chciałabym się naszym, babskim sprawom przyjrzeć szczegółowiej.
Kolejna edycja lomi badania w całości przeznaczona jest dla kobiet zmagającymi się z endometriozą. Jestem szczęśliwa, że patronat nad badaniem objęła Fundacja Pokonać Endometriozę.
Zapraszam kobiety, które między innymi:
– mają już zdiagnozowaną endometriozę
– mają kłopoty z regularnymi miesiączkami
– odczuwają dolegliwości ze strony układu rozrodczego
– odczuwają dolegliwości ze strony układu hormonalnego
– często uskarżają się na bardzo bolesne miesiączki, a w jej trakcie na napięty brzuch, boleści w okolicy miednicy i lędźwi
– zmagają się z nadmiernymi lub skąpymi miesiączkami, krew pełna jest skrzepów
– są po przebytych operacjach kobiecych, a mimo wszystko nie czują się w pełni zdrowe oraz mogą wrócić do sprawności, a zabiegi czy rehabilitacje nie przynoszą zbytnio efektów
– nie raz usłyszały na te nasze kobiece sprawy: „tu się więcej nie da zrobić”, „to taki wiek”, „tak już musi być” itp.
Jeśli cierpisz i odnajdujesz się w wyżej wymienionych dolegliwościach, proszę przeczytaj uważnie zasady przyjęcia do badania, żeby oszczędzić nam obu czasu, uniknąć niejasności i zadawania pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.
Zasady:
Aktualnie mogę przyjąć maksymalnie 10 osób (terapię zaczniemy we wrześniu 2024 roku. W zależności od rozwoju sytuacji nie wykluczam przyjęcia większej liczby chętnych)
Pacjent nie płaci za terapię, od nikogo nie pobieram opłaty. Masaże są wykonywane wolontaryjnie.
1) Terapia obejmuje 5 spotkań, ale w zależności od dolegliwości, reakcji ciała na terapię i zachodzące w nim zmiany, może być ich więcej nawet do 10. Masaż odbywa się zazwyczaj co dwa tygodnie, ale czas pomiędzy sesjami jest umawiany indywidualnie, natomiast nie częściej niż raz na tydzień. Cała terapia może się zamknąć w ciągu 2-3 miesięcy w zależności od poprawiającego się samopoczucia psycho-fizycznego pacjenta.
2) Pacjentki zapraszam do mojego gabinetu w Pucku, na ul. Kasztanowej 28.
3) Żeby terapia była maksymalnie skuteczna, najefektywniej jest pomasować całe ciało, dlatego leżenie na plecach czy brzuchu nie może stanowić znacznego utrudnienia. Oczywiście zawsze pomogę, ułatwię, ułożę pacjenta tak, by było mu komfortowo i wygodnie, ale pozycja leżąca ok 20-30 min na brzuchu i do 40 min na plecach, jest niezbędna by w pełni skorzystać z udziału w programie.
4) Przed rozpoczęciem lomi badania pacjentka zostanie poproszona o odpowiedzenie na pytania, które są wywiadem medycznym i dostarczą mi niezbędnych informacji do rozpoczęcia naszych spotkań.
5) Po masażu pacjentka dostanie do wypełnienia formularz (po każdym masażu inny). Ankieta zawiera pytania, których odpowiedzi pozwolą monitorować proces zachodzących zmian, zarówno w sferze fizycznej jak i emocjonalnej. Wypełnianie ankiety jest niezbędne i niezwykle cenne zarówno dla mnie jako osoby prowadzącej projekt, dla samej pacjentki, ale może być cennym źródłem informacji dla lekarza specjalisty. Ankiety są anonimowe, natomiast informacje w nich zawarte posłużą do opracowania zgromadzonego materiału i przedstawienia szerszej publiczności. To może być ważny materiał edukacyjny, pomocny w szerzeniu wiedzy na temat wsparcia terapii masażem.
6) Osoby, które zdecydują się wziąć udział w projekcie uzyskają ode mnie szczegółowe informacje o przebiegu terapii. Choć sam masaż jest bezbolesny i spotkania odbywają się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, pacjentka po pierwszych 2-3 masażach może być obolała i zmęczona. Mogą pojawić się i znikać bóle, w różnych częściach ciała. Ból może też „wędrować” przez ciało. To także etap przejściowy. Dotychczasowe doświadczenie pozwala mi założyć, że w przypadku chętnych tej edycji badania, przebieg terapii może być podobny. Nie mogę tego obiecać, ale są spore szanse na poprawę zdrowia w kilku znacznych obszarach. Jak bardzo i jak szybko, to pokaże nam właśnie lomi badanie.
7) Nie mogę obiecać, że do programu przyjmę wszystkie osoby, które się zgłoszą, ale w szerszej perspektywie chciałabym przyjąć pacjentów w badaniu z kolejnymi dolegliwościami oraz chorobami i pomóc tylu, ilu zdołam. Chętne panie proszę o krótkie opisanie obecnego stanu zdrowia i dlaczego chciałyby wziąć udział w moim badaniu. Każdej odpowiem w ciągu 48h. Każdą potraktuję indywidualnie. Proszę pisać wiadomość prywatną tu na FB lub maila: kontakt@agnieszkakawula.pl, telefonów z braku czasu nie odbieram (ale na SMS odpisuję).
Moja praca to dla mnie styl życia. Nie tylko masaż i dzielenie się wiedzą o terapeutycznym dotyku. To przełamywanie stereotypów w tej dziedzinie, inspirowanie innych, by dotykiem czynić świat odrobinę zdrowszym, milszym, bezpieczniejszym, wrażliwszym.
INFORMACJA DLA LOMI TERAPEUTÓW (W kraju i za granicą)
Instytut Dotyku i Masażu powstał z potrzeby szerzenia wiedzy o masażu i łączenia ekspertów i pasjonatów którym masaż jest bliski. Do badania zapraszam zatem innych terapeutów Lomi Lomi (wybór techniki lomi jest kluczowy w tym badaniu), którzy mają możliwości czasowe i chęci, by udowodnić swoją pracą, jak wiele masaż może zmienić w ciele człowieka i jak dużo dolegliwości może się zmniejszyć, lub zniknąć na które uskarżają się kobiety (nawet po operacjach, które miały „naprawić” sytuację). Jeśli czujesz, że ta edycja badania jest Ci najbliższa, z wszystkich moich poprzednich, zapraszam. Przeprowadzę Was przez cały proces i razem zamieszamy trochę dobra w świecie masażu.