Czas to powiedzieć głośno: Lomi Lomi nie jest masażem magicznym. Wszystkie części składowe tego sposobu pracy z ciałem są zwykłe, logiczne, naturalne, poukładane.

Przez 13 lat pracy tak naprawdę nie wiedziałam, dlaczego lomi ma aż tak szerokie zastosowanie. Powtarzałam te same powszechnie krążące opinie internetowe. Nie rozumiałam co to naprawdę znaczy „ciało się oczyszcza”, „ciało się ustawia na nowo”. Powiedziano mi, że „masaż zaczyna się po masażu”, „masaż może trwać jeszcze kilka dni po zakończeniu sesji”, „możesz się poczuć źle, ale to normalne”. Tak mówili wszyscy, tak mówiłam ja. Aż przestało mi to wystarczać.

Zrobiłam badanie naukowe. Zaprosiłam kilkadziesiąt osób z wieloma dolegliwościami i każdy otrzymał między 4-9 darmowych masaży. Po pół roku masowania to, co było kiedyś magiczne, zaczęło być normalnym procesem bio-chemicznym, jaki zachodzi w naszym ciele. Przestałam się dziwić jak poważne dolegliwości mijają po kilku masażach. I dopiero teraz zafascynowałam się na poważnie masażem lomi lomi.

Teraz potrafię dokładnie wyjaśnić, dlaczego mamy kryzysy po masażu (bo jest ich więcej niż tylko jeden), jak długo hormony krążą w nadwyżce po organizmie, zanim można wykonać np. wiarygodne badanie krwi. Wiem, jak działa układ limfatyczny i dlaczego po masażu wyłażą z nas stare śluzy smarki i złogi. Rozumiem, że można brzydko pachnieć, czuć przemieszczający się ból w ciele, albo mieć potężne wahnięcia nastrojów.

Nie trzymam tej wiedzy dla siebie. Dzielę się nią w podcaście Anatomia Dotyku (niedługo nowe odcinki), przekazuję moim uczniom. Początkowo była to samotna droga. Dziś dołączyło do mnie kilka terapeutek. Poprosiły o podpowiedzi, prowadzenie i każda w swoim tempie działa. Bo prowadzi je ciekawość. I do tego zachęcam. Żeby sprawdzać, wątpić i weryfikować.

Droga Serca Anna Wojdat, Kasia Szczepaniak, Anki Parada, Marta Natalia Szurko, Izabela Bogusława Jańta, Joanna Piestrak

Dziewczyny, dziękuję!

Zapraszam! Na mojej stronie jest zakładka „badanie naukowe”. Możesz z niej pobrać zarówno wyniki ogólnopolskiego badania ankietowego, jak i formularze dla pacjentów, które pomagają prześledzić cały proces terapeutyczny.

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!