UWAGA WAŻNE SPOŁECZNIE

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE ANKIETOWE: POTRZEBA BLISKOŚCI, DOTYKU W CZASIE CHOROBY

Dokładnie w dwa lata po przeprowadzeniu pierwszej ankiety co myślimy o masażu jako społeczeństwo i opublikowaniu raportu na mojej stronie internetowej dziś rusza oficjalnie nowe ogólnopolskie badanie ankietowe poświęcone potrzebom bliskości fizycznej/empatycznego dotyku/masażu w czasie choroby.

Chciałabym rozpocząć większy dialog o tym jak wspierać dotykiem osoby chore i cierpiące fizycznie (zarówno przewlekle jak i przy lżejszych dolegliwościach typu angina/grypa). Jak i czy w ogóle wtedy włączać dotyk w służbie chorym? Jakie jest nasze doświadczenie w tym temacie (zarówno jako osoba, która kiedyś chorowała lub wspierała chorego bliskiego)?

Proszę, zostań moim ekspertem i wypełnij w dogodnym dla siebie momencie ankietę, w której zadaję bardzo dużo wnikliwych pytań. Wypełnienie ankiety może zająć ok 25 min. To sporo czasu, ale jednocześnie wierzę i mam taką intencję, że odpowiadanie na pytania wyzwoli dobre emocje i będzie dla Ciebie i Twoich bliskich inspiracją.

Z kubkiem herbaty czy ulubionej kawy w ręku czas minie jeszcze przyjemniej. Obiecuję, to nie jest nudna ankieta.

Wyniki ankiety, o której wypełnienie Cię proszę, mogą pomóc podnieść świadomość potrzeby bliskości fizycznej, empatycznego dotyku i elementów masażu zwłaszcza w czasie choroby lub w trakcie rekonwalescencji.

Bo przecież często nawet nie wiemy, że możemy o ten dotyk poprosić zarówno naszych bliskich, jak i personel medyczny. Pojawia się wstyd, a to nie chcemy kogoś obciążać, a po co zabierać czas. Wielu może nawet nie wiedzieć, że empatyczny dotyk zajmuje kilka sekund, a czułe pogłaskanie czy delikatny masaż, przynosi tak wiele dla obu stron.

Razem możemy dużo zmienić i zadbać o tych, którzy potrzebują nie tylko opieki medycznej, ale też tej czułej i empatycznej w trudnym dla siebie momencie: w czasie choroby.

Jeśli uznasz, że to co robię jest ważne też dla Ciebie, proszę wypełnij i podaj tę ankietę dalej, bardzo tej pomocy potrzebuję.

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Jestem jak Bond, James Bond. Moje super moce to hawajski masaż Lomi Fizjo oraz automasaż.
Jestem dziewczyną z YouTube’a.
Ciągną do mnie jednorożce i kocham cappuccino.
Mam najfajniejszego psa terapeutę!

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!