UWAGA WAŻNE SPOŁECZNIE

OGÓLNOPOLSKIE BADANIE ANKIETOWE: POTRZEBA BLISKOŚCI, DOTYKU W CZASIE CHOROBY

Dokładnie w dwa lata po przeprowadzeniu pierwszej ankiety co myślimy o masażu jako społeczeństwo i opublikowaniu raportu na mojej stronie internetowej dziś rusza oficjalnie nowe ogólnopolskie badanie ankietowe poświęcone potrzebom bliskości fizycznej/empatycznego dotyku/masażu w czasie choroby.

Chciałabym rozpocząć większy dialog o tym jak wspierać dotykiem osoby chore i cierpiące fizycznie (zarówno przewlekle jak i przy lżejszych dolegliwościach typu angina/grypa). Jak i czy w ogóle wtedy włączać dotyk w służbie chorym? Jakie jest nasze doświadczenie w tym temacie (zarówno jako osoba, która kiedyś chorowała lub wspierała chorego bliskiego)?

Proszę, zostań moim ekspertem i wypełnij w dogodnym dla siebie momencie ankietę, w której zadaję bardzo dużo wnikliwych pytań. Wypełnienie ankiety może zająć ok 25 min. To sporo czasu, ale jednocześnie wierzę i mam taką intencję, że odpowiadanie na pytania wyzwoli dobre emocje i będzie dla Ciebie i Twoich bliskich inspiracją.

Z kubkiem herbaty czy ulubionej kawy w ręku czas minie jeszcze przyjemniej. Obiecuję, to nie jest nudna ankieta.

Wyniki ankiety, o której wypełnienie Cię proszę, mogą pomóc podnieść świadomość potrzeby bliskości fizycznej, empatycznego dotyku i elementów masażu zwłaszcza w czasie choroby lub w trakcie rekonwalescencji.

Bo przecież często nawet nie wiemy, że możemy o ten dotyk poprosić zarówno naszych bliskich, jak i personel medyczny. Pojawia się wstyd, a to nie chcemy kogoś obciążać, a po co zabierać czas. Wielu może nawet nie wiedzieć, że empatyczny dotyk zajmuje kilka sekund, a czułe pogłaskanie czy delikatny masaż, przynosi tak wiele dla obu stron.

Razem możemy dużo zmienić i zadbać o tych, którzy potrzebują nie tylko opieki medycznej, ale też tej czułej i empatycznej w trudnym dla siebie momencie: w czasie choroby.

Jeśli uznasz, że to co robię jest ważne też dla Ciebie, proszę wypełnij i podaj tę ankietę dalej, bardzo tej pomocy potrzebuję.

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!