Dziś, w siódmym dniu  „Słucham podcastów w ruchu” inspiracje przychodzą do mnie same. Ustawiają się w kolejce i mówią: Kawula, my na Twoje zawołanie i życzenie, wybierz mnie, mnie wybierz! I wybieram podesłany podcast dość niespodziankowy i nietypowy. Dziś w uszach brzmi Ram Dass i podcast „Pilgrim heart”. Siedzę w pełnym słońcu na balkonie, podziwiam show jaki robią chmury i jestem. Pustka w głowie, pełnia w sercu. Uśmiecham się. Bo dziś żadne podstępne myśli się mnie nie czepiają ;-).

Prawdą między oczy

I

Nigdy nie zaszkodzi usłyszeć po raz kolejny tej samej prawdy. Czasem powiedziane głosem kogoś innego może zdziałać wiele, może przebić się przez resztki fortyfikacji. Dlatego z ciekawością wsłuchuję się w to, co Krishna Dass mówi. A mówi to, co rezonuje ze mną. To właśnie teraz masz okazję dokonać wyborów. To właśnie teraz, otrzymujesz szansę jak zareagować, jakie podjąć decyzje, jakie siać ziarno, z którego wyrośnie to, co masz ochotę zjeść. Teraz kreujesz swoją przyszłość. Masz okazję wygenerować więcej współczucia, radości, spokoju, miłości, albo… Jakie nasiona sadzisz?

II

Gdzie jest Twoja wolność? Ciągle balansujesz na linie własnych projekcji. Ślepo wierzysz, we wszystko, co mówi Twój umysł. Każdą myśl bierzesz za pewnik. A myśl, jest tylko myślą… nie musisz nadawać jej barw emocji. Myśl się rodzi, wykwita w umyśle. Pozwól jej przejść. Nie chwytaj na wędkę, nie twórz z niej kolaży. Ktoś na Ciebie krzywo spojrzał i Ty już myślisz, co mu zrobiłeś. Człowieka już dawno nie widzisz, ale Ty go jeszcze nosisz przez cały dzień ze sobą i masz podły nastrój.
Myśl jest tylko myślą. Dlaczego tak szybko się do niej przyklejasz?

III

Inni mogą Ci pomóc, terapeuci, nauczyciele duchowi, warsztaty, książki, filmy. Mnóstwo tego dookoła. Ale… Prawdziwa siła przychodzi z praktyki. Nikt niczego nie zrobi za Ciebie. Weź podarowane Ci narzędzie i testuj, doświadczaj. Wyjdź poza ciasną celę zbudowaną z myśli. Myśl jest Twoim więzieniem. Więc cokolwiek poczujesz, że warto wprowadzić do swojego życia codziennego, po prostu to zrób i zobacz co się stanie. Obiecaj sobie i tylko sobie. Proste? E, nikt nie mówi, że jest łatwo, ale co możesz stracić? Czy naprawdę chcesz się jeszcze dłużej męczyć? Naprawdę chcesz dalej wierzyć swoim myślom i cierpieć?

The end

DSCN5896No Kawula… Naprawdę? Nie dziś i… wracam do oglądania spektaklu jaki się rozgrywa tuż przede mną. Dziś nie bawię się w myśli. Dziś ich haczyki na mnie nie działają.

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!