Zawsze chciałam być lekarzem. Chirurgiem, a dokładniej kardiochirurgiem. Niestety rzeczywistość szybko pokazała mi, że jestem słaba z przedmiotów ścisłych, więc przerzuciłam się na słowo pisane, które było dla mnie łaskawe odkąd nauczyłam się pisać. Zostałam reporterką. Kiedy do mojego życia przyszedł masaż, odkryłam, że trochę od innej strony mogę być jednak lekarzem.

Po 13 latach praktykowania hawajskiego masażu Lomi Lomi, wpadłam na pomysł, żeby naprawdę sprawdzić co masaż może zmienić w ciele człowieka.

Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Najpierw w listopadzie 2021 roku przeprowadziłam ogólnopolskie badanie ankietowe: co myślimy o masażu jako społeczeństwo, kiedy korzystamy z masażu i jakie mamy do niego podejście, co to znaczy, że masaż jest terapeutyczny oraz czy naprawdę musi boleć? Opublikowany raport jest do pobrania za damo na mojej stronie internetowej.

Kolejnym etapem, było przemasowanie za darmo 50 osób (w tym dzieci), z przeróżnymi dolegliwościami i bólami. Każdy ochotnik  w ciągu 2,5 miesiąca otrzymał 4-6 sesji masażu Lomi Lomi Fizjo, w zamian wszyscy wypełniali karty pacjenta, w których odpowiadali na dziesiątki pytań, które pozwalały monitorować postępy w terapii.

Efekty badań są fascynujące. Na tyle, że na początku lutego tego roku, oficjalnie powołałam do życia Instytut Dotyku i Masażu. Właśnie trwa kolejne badanie w ramach instytutu. Sprawdzam czy i jak bardzo, empatyczny dotyk oraz elementy masażu, mogą wspierać nas w chorobie. Od miesiąca działa też #WolontariatDotykowoMasażowy. Raz w tygodniu odwiedzam kilka domów seniora i masuję, dotykam, przytulam, a od czasu do czasu dołączają kolejni masażyści gotowi podzielić się swoim czasem oraz dobrem.

Połączenie nauki i serca to potężna, wspierająca się siła ;-).

Dziś dołączam do akcji @doktorkatutorka, dzięki której czuję się częścią niezwykłej społeczności kobiet w nauce. Bo choć życie badacza bywa bardzo samotne to kiedy kilka samotności zbierze się w jednej przestrzeni, robi się raźniej, że gdzieś jest ktoś, kto czuje podobnie i wierzy w sens swojego szaleństwa 😉

#odważnewnauce #womeninscience #womenpower #kobietywnauce #11lutego #międzynarodowydzieńkobietidziewczątwnauce #kobietynauki #doktorkatutorka

Słuchaj podcastu na ulubionej platformie

Kawula masaż Lomi Lomi

Nazywam się Kawula.
Agnieszka Kawula...

Wierzę, że empatyczny dotyk i masaż, budzi do życia oraz zbliża ludzi.

Poruszyło Cię?

Wirtualne cappucino

Jeśli treści, którymi się dzielę, są dla Ciebie ważne lub inspirujące, możesz zabrać mnie na wirtualne cappuccino.
Z przyjemnością dam się zaprosić.

Nie przegap kolejnych wpisów!

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco!