Masaż terapeutyczny

Lomi Lomi Fizjo

Lomi lomi Fizjo to nazwa, która powstała z połączenia Lomi Lomi Nui i fizjoterapii. To masaż, który łączy w sobie hawajską technikę pracy z ciałem, szacunek i holistyczne widzenie człowieka oraz precyzję fizjoterapii.

Ponieważ prowadzę badania nad terapeutycznym wpływem lomi na człowieka, zauważyłam, że pacjenci często mówią: „o, naciskasz niektóre punkty na ciele jak fizjoterapeuta, ale mniej boli i szybciej puszcza”, albo „skąd wiedziałaś, żeby dokładnie tu nacisnąć, jakbyś miała rentgen w dłoniach”.

Lomi Lomi fizjo łączy w sobie miękkość, łagodność i przepływ z decydowaniem, konkretem oraz głęboką terapią mięśni.

Kiedy przyjść na terapię tym masażem?

Czy jeden masaż wystarczy?

To zależy od stopnia nawarstwienia napięć i bóli. Zazwyczaj spotykamy się od 3-6 razy. Ciało potrzebuje czasu w dochodzeniu do siebie. To proces. Czasami ten proces zaskakuje i zamyka się w 2 sesjach, a czasami potrzebujemy kilku spotkań co około 3 tygodnie, żeby przywrócić znamiona równowagi w ciele.

Jakie są przeciwwskazania do masażu?

Jedynie białaczka. Wszystkie inne dolegliwości i choroby (w tym onkologiczne), po konsultacji z lekarzem (jeśli trzeba), masuję. Lomi jest intensywnym masażem, ale cała sztuka polega na dobraniu odpowiedniej techniki do ciała pacjenta i tego, w jakiej kondycji do mnie przychodzi.

Czy masaż boli?

Nie, i nie powinien boleć, jednak to nie jest głaskanie, ale bardzo głęboka praca w mięśniach. Wszystko odbywa się z dużym wyczuciem oraz ogromną uważnością na pacjenta. Bez tego nie ma zaufania ani postępów terapii. Oprócz tego, że lomi jest masażem głębokim to także niezwykle relaksuje. To tak, jakby ktoś sobie zafundował mini urlop 😉. Jest miło, ciepło, spokojnie, a ciało się jakby przy okazji regeneruje.

Dlaczego masuje się całe ciało?

Bo nigdy nie wiadomo co i gdzie się przyblokowało. Czasami bywa tak, że żeby puściło napięcie na plecach np w odcinku dolnym, trzeba pomasować brzuch i to głęboko. Dopiero wtedy pojawia się luz w plecach.

Dlatego wskazany jest masaż całego ciała (części intymne są zawsze zakryte ręcznikiem). Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i z każdym zawsze przed masażem rozmawiam, tak by jak najlepiej dobrać technikę do dolegliwości, z którymi się ktoś zmaga.

Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i z każdym zawsze przed masażem rozmawiam, tak by jak najlepiej dobrać technikę do dolegliwości, z którymi się ktoś zmaga.

Ile trwa spotkanie?

Zazwyczaj półtorej godziny.

Jaki jest koszt jednej sesji?

200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby się zapisać?

Napisz

kontakt@agnieszkakawula.pl

Scroll to Top