Kawula masuje Masaż Shantala

Masaż niemowlaków

Kolebką tej techniki masażu są Indie, a za jego sprowadzenie do Europy odpowiada francuski podróżnik i położnik Frederique Leboyer. W 1959 roku podróżując po Kalkucie spotkał kobietę o imieniu Shantala ze sparaliżowanymi nogami, która za sprawą specjalnej techniki dotyku potrafiła uspokoić i wyciszyć swoje dziecko.

Ta forma komunikacji między matką a malcem stała się inspiracją do dalszych obserwacji technik starożytnego masażu, w wyniku których powstały dwie książki „Shantala. Un art traditionnel: le massage des enfants” (Shantala. Tradycyjna sztuka. Masaż dzieci) i „Loving Hands” (Kochające ręce – tradycyjna sztuka masażu dziecięcego).

Dziecko, aby dobrze się rozwijało potrzebuje nie tylko pożywienia i odpowiednich warunków do rozwoju zapewnianych mu w domu. Potrzebuje również regularnych kontaktów z najbliższymi: z matką, ojcem, dziadkami. Dotyk, noszenie, przytulanie czy kołysanie uspokajają dziecko, oraz stymulują jego rozwój w przyszłości.

Masaż metodą Shantala jest prosty i łatwy do nauczenia przez każdą mamę i każdego tatę. Podczas masażu są stymulowane i pobudzane do lepszego funkcjonowania prawie wszystkie układy i organy organizmu dziecka. Masować możemy główkę, rączki, nóżki, brzuszek czy plecki. Masaż wzmacnia układ odpornościowy dziecka, pobudza krążenie i dotlenia, poprawia trawienie i ułatwia oddawanie gazów, relaksuje.

Nauka masażu obejmuje 2 spotkania i trwa ok godziny każde. Terminy ustalamy indywidualnie. Na terenie Trójmiasta dojadę do każdej mamy do domu. Dziecko będzie się czuło komfortowo w znanym mu otoczeniu.

Istnieje również możliwość spotkania „grupowego” zaprzyjaźnionych mam. Maksymalnie 3 mamy jednocześnie.

Tatusiowie również mile widziani!

Zapraszam także rodziców adopcyjnych na naukę tego masażu pełnego bezwarunkowej miłości.

Całkowity koszt kursu dla pary rodziców: 350zł

Podziel się KawuląShare on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

1 komentarz do „Masaż niemowlaków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *